Pulë gjahu

pulePula e prerë në thela ose racione lyhet me miell, skuqet dhe vendoset në tenxhere. Në lyrën e mbetur kaurdisen qepë, karota, rrënjë selinoje dhe hudhra – të gjitha të prera në kubikë.  Masa shuhet me verë, hidhet pak miell, domate ose salcë, kripë, piper, dafinë, lëng pule ose ujë dhe ziejnë në zjarr të ngadalshëmëm sa të jenë gati.

Mund edhe të hidhen në tavë dhe të vendose në furrë. Gjella del me pak lëng. Shërbehet me lëngun e vet, pure patatesh, patate të skuqura, duke u hedhur dhe salcen e vet.
Për 4-5 persona duhen:

– 4-5 thela pule;

– 2 lugë gjelle me miell;

– 3-4 lugë gjelle me lyrë;

– 1 kokërr qepë mesatare;

– 2 karota mesatarc;

-2-3 copa rrënjë ose kërcej selinoje;

– 3-4 thelpinj hudhra;

– 1 fllxhan kafeje rne verë;

– 1 lugë kafeje miell;

– 1 kokërr domate ose 1 lugë salcë;

– 2 gjethe dafine;

– kripë e garniturë, sipas dëshirës.

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..