Pulë e shijshme me salc barbecue

Pulë e shijshme me salc barbecuePërbërësit:

Miell

Feta pule (steku)

Vezë dhe pak ujë

Thërrime buke (prezlla)

Kripë dhe piper

Lërini të piqen në temperaturë të ngrohtë përreth 25 minuta…

Përgatitja e salcës:

Salcë skare (barbecue)

Sheqer i kaftë

Lëng limoni

Hudhër në formë pluhuri

Salcë e bardhë (Tartar)

Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..