Pule e pjekur

Perbersit:

-1 luge rozmarin te grire
-2 thelpinje hudher te grire
-kripe
-piper i bluar i fresket
-1 pule 1.2kg
-1 limon i tere
-5 luge vaj ulliri

Perzijini bashk rozmarinin dhe hudhren me kripe e piper dhe lyjeni pulen e pastruar mire mbrenda dhe jasht , futni nje kokerr limon te lare mire ne mbrendesi te pules , do te sherbej per ti dhene shije te kendshme dhe per te eliminuar yndyrnat . Vendosni pulen ne nje tave te lyer me vaj , piqeni ne furren e nxehur 200 grade . Perpara se ta hiqni nga furra , pula duhet te marre ngjyren e duhur do te keni arritur nje rezultat te mire nese pula eshte e pjekur jasht dhe bbrenda mire . Sherbejeni menjehere duke e prere ne katersh , ose ne pjese me te vogla ,sherbejeni me patate dhe sallate te gjelbert !
Ju befte mire !

Article Categories:
Receta me mish Pule

Comments

Don't Miss! random posts ..