Pulë e mbushur

Masat:
Bukë 300gr, majdanoz 1 tufë, gogozhare 2 copë, vezë 3 kokrra, qumësht 100 gr, kripë 5 gr, piper 1 gr, gjalpë 200 gr, pule 1 copë, qepë 100 gr.

Përmbajtja
Pasi pastrohet pula, behet hapja nga gusha. Në një enë vendoset buka e prerë në formë kubi. Skuqim qepët deri sa te zverdhen dhe vihet ku eshte buka, shrtohet majdanosi, gogozharja, vezët, kripa piper, qumësht dhe perzihen së bashku. Pulën e marinojmë nga jashtë. Vendoset për tu pjekur ne temp 150. Ne fund hidhet uji dhe yndyrë.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Don't Miss! random posts ..