Pulë e mbushur me gështenja

receta gatimi per pergaditjen e pules se mbushur me geshtenja

receta gatimi per pergaditjen e pules se mbushur me geshtenjaPër 4-5 persona nevojiten:

  • 500 gr pulë,
  • l filxhan çaji gështenja të qëruara,
  • 2 filxhanë kafeje,
  • oriz l lugë gjelle,
  • rrush i thatë,
  • l kokërr qepë,
  • 50 gr gjalpë,
  • kripë,
  • piper i zi,
  • kanellë.

Përgatitja:

Zgjidhet një pulë mesatare, e majme dhe e re. Pula pastrohet, lahet dhe bëhet mbushja.

Zgjidhen gështenja të mëdha, zihen për 5 minuta, qërohen nga lëvozhga e cipa e brendshme; copëtohen në katërsh, ndërsa rrushi i thatë ose fara vendoset në ujë të vakët që të zbutet e të by­mehet ose bajamet të cilat qërohen nga cipa dhe priten.

Në tenxhere me gjalpë kaurdiset qepa, hidhen mëlçitë e pulës (të grira), orizi dhe kaurdisen së bashku. Shtohen gështenjat ose bajamet, rrushi i thatë, pak kripë dhe lëng pule ose ujë. Lihet në zjarr derisa të ketë pirë lëngun dhe të jetë bërë një pilaf i shkrifët dhe i papërfunduar mirë. Hiqet nga zjarri, hidhet kanellë e bluar dhe me këtë masë mbushet barku, kurse gusha e pulës qepet.

Pula lyhet me gjalpë, kripë, piper të zi dhe piqet në furrë.

Pas pjekjes ndahet në pjata dhe spërkatet me lëngun e mbetur nga pjekja.

Article Tags:
·
Article Categories:
Receta me mish Pule

Don't Miss! random posts ..