Pudingë me kunguj

Përbërësit:

  • 5-6 kunguj të vegjël,
  • 3 patate të ziera,
  • 300 gram djathë dele,
  • 200 gram kaçkavall,
  • 100 gram djathë feta,
  • 5 vezë,
  • 1 tufë majdanoz jeshil,
  • Krip,
  • Piper,

Mënyra e përgatitjes:

Djathi dhe kaçkavalli bëhen në rende (tek dhëmbët e mëdha), qërojmë kungujt, i bëjmë në rende dhe pastaj i shtrydhim lëngun. Bashkohet kungulli me djathin, kaçkavallin dhe patatet e ziera, të cilat i presim në copa te vogla.
I shtojmë djathin feta, të prerë kuba të vegjël, të kuqtë e vezës, majdanozin jeshil të prerë, kripën dhe piperin. Përzihen tërë përbërësit shumë mirë.

Ndaras rrahim të bardhat e vezës dhe i bashkojmë me përzierjen e më sipërme.

Kompozicioni që u formua shtrohet në një tavë termorezistente (yena)  të lyer me miell.

Lihet në furrë rreth 40 minuta deri sa të piqet!

Article Tags:
·
Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..