Puding me qershi

Puding me qershiPërbërësit

1 l qumësht
2 qese puding vanilje
sheqer
1 qese e qershive të ngrira
2 filxhana të kafës ujë
2 filxhana të kafës rum
2 filxhana të kafës lëng limoni
1 sheqer vanilje
1 kanellë
100 ml ajkë të ëmbël

Përgatitja

Zieni pudingun sipas udhëzimeve në qese. Qershitë i përzieni me ujë, rum, lëng limoni, sheqer vanilje, kanellë.
Gota duhet të jetë e gjerë, derdheni një shtresë të pudingut në gotë dhe lëreni pak te ftohet, pastaj vendosni përzierjen e qershive dhe permi këtë përzierje vendosni pudingun e mbetur. Ju bëftë mirë!

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..