Puding me çokollatë dhe spec djegës

PudingStevia është një ëmbëltues natyral që nuk ndikon në nivelin e glicemisë në gjak dhe që mund të përdoret për të shuar dëshirën për ëmbëlsira.

Sasia: Për katër persona
Vështirësia: Minimale
Koha e përgatitjes: 10 minuta
Koha e gatimit: 10 minuta Përbërësit: 500ml qumësht pa yndyrë, dy lugë e gjysmë kakao, tre lugë stevia për ëmbëlsira, dy lugë niseshte misri, lëkura e grirë e një gjysmë limoni, gjysmë luge spec djegës.
Përgatitja: Vendosini qumështin me lëkurën e limonit të ziejnë. Në një tas përzieni stevian, kakaon, specin djegës dhe niseshtenë e situr. Kur të ketë zierë qumështi, hidhini masën e përgatitur në tas dhe përziejeni vazhdimisht në mënyrë që të mos mpikset dhe
të digjet në fund. Kur të jetë trashur, ndajeni budingun në katër kupa dhe lëreni të ftohet. Mund ta shërbeni në mëngjes ose si meze të lehtë.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..