Popkek me banane

Përbërësit

2 vezë
1 gote sheqer pluhur
1 gote te çajit vaj vegjetal
1 gote te çajit qumësht
3 banane
3 luge te gjelles kakao
1 Pluhur pjekje
1 gote miell
1 gote te çajit copeza çokollate

Hapat

Vezët dhe sheqerin tundeni në një enë të thellë, bananet i vendosni në blendar për grirje.

Pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë me rend dhe e përzieni mirë, glazurën e përgatitur e derdhni në letrat e muffinit.

İ vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 10-15 minuta.

Lexo më shumë në: http://kosovarja.al/gatojca/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..