Pop kek

Përbërësit

-3 vez
-10 lug miell
-10 lug sheqer
-10 lug qumesht
-5 lug yndyr
-1 pluhur per fryrje
-undefined

Pregaditje:

Tunden vezet me tel kuzhine dhe i shtohet sheqeri, perzihet edhe pak pastaj qumshtin dhe kshtu me rradh te gjitha i shtohen. Ne shportza letre e derdhim brumin e fituar por duhet te mbushen deri ne gjys te shporzes sepse fryhen dhe derdhen. Piqen deri sa te skuqen.

Article Tags:
Article Categories:
KEK & Biskota

Comments

Don't Miss! random posts ..