Pogaçe

Përbërsit:

150 g djathë,

-3 veze,

-1 gotë kos,

-1 gotë vaj,

-1 qese bakin, pak kripë dhe 16 lugë miell.

Përgatitja: Nga përbërësit e përmendur gatihet brumi dhe, pasi të përzihet mirë, qitet në tepsi të lyer me yndyrë dhe piqet. Kjo pogaçë është e lehtë dhe e shpejt, kështu që mund të gatuhet gjysmë ore para se të qitet në tryezë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Comments

Don't Miss! random posts ..