Plazma tortë

Plazma tortë Përbërja:

-600 g plazmë
-100 g arra
-200 g çokollatë
-250 g margarinë
-2 vezë
-200 ml lëng me gaz me shije të portokallit

Përgatitja

Vezët, margarinën dhe sheqerin duhet ta përzieni. Shtoni plazmën, arrat dhe 100 g ­–çokollatë të grimcuar.
Shtoni lëngun dhe përzieni mirë, plazmën vendoseni në pjatë dhe jepni formë tortës. Mbi të vendojeni çokollatën e shkrirë (100 gramë që kanë mbetur) dhe vajin. Mund t’a dekoroni me fruta te freskëta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..