Pjeshka

Pjeshka Përbërësit:

-3 vezë

-180gr sheqer

-225ml vaj

-3 lugë qumësht

-1 qese vanilje sheqer

-2 qese pluhur për pjekurinë

-450gr miell

Filli:

350gr marmelatë dhe thërrmijat e pjeshkave

Përgatitja:

Përziejmë vezët me sheqer dhe i shtojmë vajin e përziejmë mirë deri sa të bashkohet masa. Hedhim qumështin,vaniljen sheqerin dhe i përziejmë përsëri. Në fund i qesim 2 qese pluhur për pjekurinë 3 lugë miell i përziejmë dhe i lëmë në frigorifer përafërsisht 2 orë. (në një enë plastike)

Pas 2 orësh e nxjerrim nga frigoriferi dhe ia qesim miellin ngadalë jo te gjithë përnjëherë duke e përzier. Mandej e qesim mbi tavolinë dhe me duar e formojmë një brum deri sa nuk ngjitet për duar.

E ndajmë brumin në toptha të vegjël dhe i qesim në tepsi me letër të yndyrshme.

I pjekim në temperaturë 170 gradë C për 15-20 minuta.

Kur të piqen i lëmë të ftohen pak dhe i marrim i gërryejmë përfundi deri sa të bëhet një hapësirë e mjaftueshme për mbushje.

Thërrmijat i përziejmë me marmelatë dhe me këtë i mbushim pjeshkat. I ngjesim nga 2 copa bashkë.

Pjeshkat i fusim në ngjyrë të kuqe(që përdoret për ushqim)nga njëra anë dhe nga ana tjetër në ngjyrë të verdhë. Në fund rrotullohen në kokos ose sheqer./ep/

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Embëlsira

Don't Miss! random posts ..