Pite trekëndëshe

PitePërbërësit
3 copa petë
300 gr djathë i bardhë
1 tubë majdonoz te fresket
SOSI
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 gotë të çajit qumësht
1 vezë
gjysmë gote të çajit ujë
PËRMBI
1 te kuq te vezes
susam
1 lugë të gjellës vaj vegjetal Hapat Përzieni përbërësit e sosit. 1 petë e shtrini në sipërfaqe të barabartë në tavolinë. Lyeni petët me sosin të cilin e keni përgatitur.
Petën e dytë shtrini përmbi të parën në të njëjtën mënyrë. Pasi qe ta vendosni edhe petët e tretë , hidhjani përzierjën e djathit. Preni petët në midis dhe bëni në formë të rolës. Përzierjën e vezës dhe vajin vegjetal hidheni mbi petët, lyeni me susam dhe e pjekëni në temperaturë 180 gradë celsius.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..