Pite me sallam

Perberesit:

-Miell,

-2 kokrra veze,

-kos,

-1/2 e nje luge kafeje me sode buke

sallam,djathe pice,salce,kripe.

Pergatitja:
Ne nje tepsi hedhim miellin,kosin,vezet,soden,kripen.
Me pas, pasi i kemi hedhur te gjithe perberesit i punojme derisa te dali masa e plote.Marrim masen dhe e ndajme ne kulece te vegjel.Marrim kulecet dhe i hapim .Pasi i hapim i futim prberesit (sallam ,djathe,salce).Kur ti kemi mbyllur pitet i vendosim ne tigan per tu skuqur.Gjate skuqjes pitet i kthejme nga ana ne ane.Kur pitet te jene bere i heqim nga tigani dhe i vendosim ne pjate.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Comments

Don't Miss! random posts ..