Pink toptha

Pink topthaPërbërësit:

-300 gr biskota
-250 gr krem djathi
-250 gr çokollatë të bardhe
-4 lugë pluhur pink per pjekurina

Hapat

1
Biskotat i shtypim mirë.

2
Kremin djathin e rrahim me mikser, pastaj i shtojmë biskotat e shtypura dhe 2 lugë gjelle pluhur pink për pjekurina, masen e përziejmë prap për disa sekonda.

3
Nga masa e përgaditur fillojmë të krijojmë toptha.

4
Topthat e përgaditur i rendisim në tavë, pastaj i fusim në frigorifer dhe i lëm të qëndrojnë për 15 minuta.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..