Pije me kivi për humbjen në peshë

Pije me kivi për humbjen në peshëKy lëng natyral është efikas për humbjen e peshës sidomos në zonën e barkut. Është një recetë efikase, e lehtë për t’u përgatitur dhe e shijshme.

Përbërësit:

-4 kivi
-¼ lugë gjelle me pluhur karafili
-2 mollë
-1 dardhë
-1 tufë nenexhik
-lëngun e 2 kokrrave limon
-5 gota ujë

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit të hidhen në mikser. Lërini të miksohen me njëra-tjetrën derisa të arrini një masë kompakte.
Kjo pije duhet të pihet çdo ditë para mëngjesit, drekës dhe darkës. Gjithashtu mund të pini një gotë edhe para se të flini gjumë.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..