Pije me dredhëza

Perbersit:
-1 shishe 1750 ml) verë të kuqe gjysmë të ëmbël
– 1 shishe 1750 ml) verë të bardhë
-½ filxhan çaji liker
-1/2 kg dredhëza
-1 portokall
-2 lugë sheqer

Gatimi

1. Lajmë, pastrojmë dhe presim dredhëzat dhe portokallin në feta.

2. Në një tas hedhim likerin, sheqerin dhe frutat e prera. I lëmë në frigorifer për 1 orë.

3. Në vazhdim shtojmë verën e kuqe, i përziejmë dhe i lëmë për akoma 1 orë në
frigorifer.

4. Në fund shtojmë verën e bardhë, i përziejmë dhe e vendosim sërish në frigorifer, ku e lëmë pijen derisa ta shërbejmë

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Comments

Don't Miss! random posts ..