Pije e lehtë me banane dhe dredhëza

Pije e lehtë me banane dhe dredhëzaPërbërësit:

*1 kuti me 250 g dredhëza të prera në copa dhe të lara

*2 banane të pjekura shumë, të grira

*750ml (3 filxhanë) qumësht

*260 g (1 filxhan) kos me shije vanilje

Përgatitja:

Vendosni gjysmat e dredhëzave, bananeve, qumështit, kosit në një mikser dhe përziejini derisa të zbuten. Zbrazeni në mënyrë të barabartë në tre gota.

Përsëritni të njëjtën mënyrë edhe me gjysmat e tjera të dredhëzave, bananeve, qumështit dhe kosit.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..