Pija që shkrin dhjamin në bel

Pija që shkrin dhjamin në belAjo përmban:

• 8 gota ujë

• 1 lugë të çajit me rrënjë të grimcuar të xhenxhefilit

• 1 trangull të freskët të madhësisë mesatare, të qëruar dhe të prerë në feta të holla

• limon të madhësisë mesatare, të prerë në feta

• 12 gjethe të mentës

Përbërësit e përmendur i përzieni me ujë. I lini të qëndrojnë gjatë natës për ta lëshuar aromën dhe e konsumoni ditën e ardhshme.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..