Pija që djeg yndyrnat

Pija që djeg yndyrnatPërbërësit:

-6 qese çaj të gjelbër;
-2.5 litër ujë;
-Lëngu i 4 kokrave të limonit;
-Gjethe mente
-Akull

Përgatitja:

Vendosni ujin në një enë derisa të vlojë. Pasi të vlojë hidhni qeset e çajit të gjelbër dhe lërini të qëndrojnë për 10 minuta. Ndërkohë shtrydhni limonat dhe lëngun e fituar shtojani çajit të ftohur. Shtoni gjithashtu dhe gjethet e mentes dhe akullin. Kjo pije të konsumohet gjatë gjithë ditës.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Pije

Don't Miss! random posts ..