Pice e ‘ cmendur ‘

Perberesit:

-1 top brume baze per pizza

-400 gr salce domate ‘pelati’

-300 mocarela

-150 gr proshute e tymosur

-5 feta ananas te fresket ose komposto

-vaj ulliri, kripe, piper

Pergatitja:

Hapim brumin ne nje tave te lyer me vaj ulliri. Me ane te nje luge hapni salcen e domates dhe pastaj copat e mocareles te prere ne kube te vogla. Hidhini kripe. Shtroni fetat e proshutes dhe te ananasit. Hidhini pak piper dhe pak vaj ulliri nese doni. Ngroheni furren me pare ne maximum (250-300 grade) dhe piqeni per 25-30 min.

Article Categories:
Pica

Don't Miss! random posts ..