Pica petull

Përbërësit për petulla:

– 3 vezë,

– 1 gotë qumësht,

– 1 gotë ujë,

– 1 lugë kripë,

– 1 lugë sheqer,

– 1 lugë vaj,

– 400 g miell.

 

Për mbushje:

– 1 ajkë,

– keçap,

– origano,

– 10 salsiçe.

Përgatitja:

Përzieni përbërësit dhe piqni 10 petulla, e para tyre qëroni salsiçet dhe i ftohni. Më pas, merrni petullat dhe i mbushni. Petullat i fusni në miell dhe vezë dhe t’i piqni në 200 gradë.

Article Tags:
Article Categories:
Pica

Comments

Don't Miss! random posts ..