Petulla me karrota

Pancakes with carrotsPërbërësit:

-2 patate të mëdha,

-4 karota,

-proshutë 100 gr,

-2 vezë,

-bukë të grirë,

-majdanoz, kripë, piper

Përgatitja:

Në një rende grini pa i zierë karotat dhe patatet. Shtojuni kripë dhe piper dhe prisni proshutën në fije të holla, bashkojeni me to.

Në po të njëjtën enë shtoni të gjithë përbërësit e tjerë dhe përziejini mirë deri sa veza të shpërndahet në të gjithë masën. Me një lugë, skuqni petullat ose piqini në furrë.

Article Categories:
KEK & Biskota

Don't Miss! random posts ..