Petulla me djathe

Përbërësit për 4-6 veta:

-6 veze
-20-220 gr kos qeseje
-djathë (aq me mire po është feta)
-miell
-kripe e piper

Ne një tas rrahim vezët, shtojmë dhe kosin. Përziejmë mire e kur masa te homogjenizohet, shtojmë dhe djathë aq sa duam, te thermuar me dore. Hedhim pak e nga pak miell, aq sa te behet një qull i zakonshëm petullash, si dhe kripe e piper.
Me një luge supe marrim nga masa dhe i skuqim ne tigan me vaj te nxehte. I kthejmë petullat nga te dyja anët.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..