Pete misri me presh

Marrim miell misri 2 gota te medha…perziejme me uje dhe e bejme te holle, jo te trashe sepse e del si buke misri e trashe, pastaj hedhim preshin qe e kemi pergatitur ne tigan(1 kg presh e grijme dhe e hedhim ne tigan ta skuqim, pastaj nje ene te vecante hedhim 2 veze dhe 3 luge kos, i perziejme bashke me vezen hedhim dhe pak djath te bardhe dhe pastaj e hedhim te preshim e perziejme 5 min bashke me preshin dhe pastaj e hedhim tek mielli i holluar…pastaj e shtrojme ne nje tepsi dhe e pjekim. Ju befte mire.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Brumëra

Comments

Don't Miss! random posts ..