Peshkatriçe me ullinj dhe kaperi

Peshkatriçe me ullinj dhe kaperiPërbërësit:

Peskatriçe, ullinj, kaperi, majdanoz, domate qershiza, kripë, piper, koncentrat peshku, timo, miell.
Përgatitja:
Peskatriçja filetohet, pritet në kubikë të mëdhenj, lyhet me kripë e piper. Lyhen me miell dhe skuqen me pak vaj ulliri. Heqim vajin e tepërt me një letër Kuzhinë dhe i shuajmë me pak verë të bardhë.
Shtohen pak kaperi, ullinjtë, domatet qershiza dhe lihen të ziejnë në zjarr të ngadaltë deri sa të lidhen përbërësit me njëri-tjetrin. Në fund e aromatizojmë me ekstrakt timo.
E shoqërojmë me perime furre.

RECETA TË NGJASHME


Don't Miss! random posts ..