Peshkatrice me rrenje selinoje dhe xhinxher

Perberesit:

– 50 gr peshkatrice
– 50 gr rrenje selinoje
– xhinxher
– kripe, piper, dafine

Pergatitja:

Peshkatricen e mbeshtjellim ne forme roleje, e aromatizojme, shtojme kripe piper. E pjekim ne furre per 7-8 minuta ne temperature 180 grade. Pastrojme rrenjen e selinos nga lekura derisa te dale pjesa e bardhe, e presim ne copa te vogla dhe kaurdisim bashke me xhinxherin e gjethet e dafines. Pasi skuqet pak shtojme uje, e leme te zieje per 20 minuta ne zjarr te ulet. E frulojme dhe e kalojme ne site te imet. E rregullojme me kripe dhe piper sipas deshires.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..