Peshk të aromatizuar me erëza

Peshk të aromatizuar me erëzaPerberesit per 2 persona:

-2 koca/levrek ose çfare peshku te madh te doni
-3-4 thelbinj hudhrash
-nje grusht gjethe majdanozi
-curry ose shafran
-coriander
-piper i zi
-kripe
-vaj ulliri

Gatimi:

Pastrojeni peshkun mire.Pritini gjethet e majdanozit.Rrethojeni peshkun me majdanozin, erezat dhe kripen dhe lereni, ashtu per disa minuta deri sa erezat te te perzihen me peshkun.

Me tej vendoseni ne nje pjate ku do te shtoni dhe pakez vaj ulliri se bashku me hudhrat. Vijeni ne mikrovale dhe kontrollojeni te piqet nga te dyja anet.

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..