Peshk me patatina dhe birrë

Peshk me patatina dhe birrëPërbërësit:

-fileto peshku (sipas dëshirës)

-150 g patatina të kripura

-100 g miell

-15 g sodë buke

-kripë

-250 ml birrë

Përgatitja:

Vendosim në 50 gramë patatina në një enë dhe i thërmojmë me dorë. Shtojmë miellin, sodën, birrën dhe pak kripë. Në një pjatë thërmojmë pjesën tjetër të patatinave. Marim filetot e peshkut dhe i marinojmë me masën e krijuar më pas i kalojmë tek patatinat e thërmuara. Filetot e përgatitura i skuqim me në vaj të nxehtë. /tvklan/

Article Categories:
Peshk & Fruta Deti

Don't Miss! random posts ..