Peshk i zier me salcë holandeze

peshkZiejnë patatet dhe karotat e priten në forme sferike ose kubike.  Ziejne bizelete  njoma (ose merren të gatshme nga ato të kavanozave) dhe kalohen veç e veç në tigan me gjalpë, por pa u skuqur, hidhet majdanoz ose kopër, kripë dhe piper. Në këtë rast peshku i zier duhet të jetë i ngrohtë, si dhe salca holandeze është  e ngrohtë. Në pjatë vendoset peshku, anash perimet dhe në enën e sakes (salciete) ose në ane te piates vihet salca holandeze.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Don't Miss! random posts ..