Peshk i zier me salcë domatesh

peshkPeshku i zier vihet në tigan porcional (për 1 racion) ose tavë të vogël porcionale, anash vendosen patate e karota të ziera të prera në kubikë, spërkaten me gjalpë e majdanoz, mbulohen me salcë domatesh të përgatitur dhe vihen në furrë për të marrë një faqe.

Për 4-5 persona duhen:
– 2 racione peshk;
– 4-5 patate mesatare;
– 5-6 karota mesatare;
– 3-4 fijc majdanoz;
– 3-4 lugë gjelle mc salcë të përgatitur;

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:

Don't Miss! random posts ..