Peshk i zier me pure patëllxhanësh e speca

peshkuPasi e ziejmë peshkun, e lëmë të ftohet në lëngun e vet. Përgatiten patëllxhanët, që zgjidhen të medhenj, ngjyrë viollcë dhc të butë.

Piqen në furrë ose në tenxhere me presion. Më pas u qërohet lëkura, grihen hollë ose copëtohen me lugë; hidhen në enë porcelani dhe përzihen, duke i shtypur si pure.

I hidhen hudhra të shtypura, majclanc.)z i grire hollë, kripë, pak uthull dhe vai ulliri. Spccat pastrohen nga farat, priten në rripa dhe pergauten me pak lyrë në tigan me kapak, sa të zbuten.

U hidhet kripë e majdanoz përsipër.

Në pjatë vendoset peshku i zier dite anash tyre specat dhe pureja me patëllxhanë.

Zbukurohet me majdanoz.

Per 4-5 persona
– 4-5 racione peshk (200-250 g për person):
– 4-5 patellxhanë të medhenj;
– 8-10 speca mesatarë;

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..