Përpeq i zbuluar

Përpeq i zbuluarPërbërësit:

700 gr miell,

ujë,

kripë,

1 lugë vaj,

300-500 gr djathë,

100-150 gr mazë,

2-3 vezë,

1/2 lugë miell misri.

Udhëzimet:

Varësisht nga madhësia e tepsisë, ulet brumi me ujë të vakët, kripë dhe 1 lugë vaj.

Ndërkohë, djathi troshitet, i shtohen maza, vezët ,½ lugë miell misri dhe të gjitha përzihen mirë.

Ngjishet brumi dhe hollohet.

Vihet në tepsi të lyer me yndyrë dhe mazë kurse skajet depërtojnë përtej tepsisë.

Mbi petë shtrihet djathi i përgatitur me përbërësit e tjerë kurse skajet e petës palosen nga brenda.

Mesi mbetet i zbuluar.

Nxehet furra në 250 gradë C, futet tepsia pastaj ulet temperatura në 200 gradë C. Piqet për 30-40 minuta.

Në disa fshatra mesi i përpeqit ngjyhet me bukë të nxehtë mrume.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Brumëra

Don't Miss! random posts ..