Perime në furrë me parmixhan dhe sallam

Perime në furrë me parmixhan dhe sallamPërbërësit:

-Patate
-Patëllxhan
-Kunguj
-Sallam në feta
-Djathë parmixhan të grirë
-Rozmarinë të freskët Vaj ulliri
-Kripë, piper

Përgatitja:
Meqenëse patatet kërkojnë më tepër kohë për pjekje, vendosini më parë të ziejnë përgjysmë.

Pastroni dhe prisim në feta jo shumë të trasha, perimet e tjera. Jepini tavës, pak a shumë, pamjen që shihni në fotografi. Mes perimeve, vendosni edhe fetat e sallamit. Rregulloni shijen me kripë dhe erëza.

Në fund shtoni djathin e grirë dhe vajin e ullirit.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..