Perime me veze dhe djathë

Përbërësit për 2 veta:

2 kunguj mesatare te prere ne kubike
1 spec i kuq ne copa
1/2 domate ne feta
100 gr djathë i thermuar
4 veze
1 l. supe pana
1 l. supe kopër
3 l. supe vaj ulliri
1 l. supe djathë i verdhe i grire (me dëshire)
piper

Pastroni e prisni perimet. Ne tigan vini kungullin e specin ne vaj ,qe te skuqen,sa te fishken. Shtoni domaten. Rrihni vezët e pastaj shtoni dhe panen,djathin,piper e kopër. Vezët i skuqni ,duke i përziere me luge druri e i ktheni edhe nga ana tjetër.
I lini disa minuta dhe i hiqni nga zjarri.
I servirni me buke te thekur dhe shijoni madhështinë e një ushqimi te thjeshte.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Vegjetariane

Don't Miss! random posts ..