Penne me kungulleshka dhe pançetë

Penne me kungulleshka dhe pançetëPërbërësit për 4 persona:

400 g makarona penne (ose nje format makaronash sipas deshires)

2 kungulleshka

200 g pancete

2 qepe te njoma

djathë pecorino romano i grirë

vaj ulliri

verë e bardhë

pak kripë e piper i zi

Përgatitja:

Në tiganin e nxehur mirë me dy lugë vaj ulliri kalojmë qepën e grirë hollë, sapo të zbuten qepët shtojmë kungulleshkat e prera në feta të holla dhe i përziejmë derisa kungulleshkat të skuqen. Kur të jenë gati shtojmë ½ gote verë të bardhë me ½ uje + kripe dhe i lëmë të ziejnë për pak minuta.

Kur perimet të kenë zierë mirë shtojmë pançetën e prerë në kubikë dhe i lëmë të ziejnë në zjarr të ngadaltë për 10 min. E heqim tiganin nga zjarri.

Ndërkohë, ziejmë makaronat në ujë të bollshëm me kripë, i kullojmë dhe i hedhim në tiganin ku kemi përzjerjen kunguj + pançetë. Pasi i perziejmë mirë i hedhim djathë pecorino të grirë dhe i servirim menjëherë.

Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..