Pene Pesto Pule

Perbersit:

-100gr pene
-80gr fileto pule
30gr pesto gjenoveze
-5gr gjalp
-5ml vaj ulliri
-30gr pana
-30gr grana padana

Pergatitja:

Ziejme penet dhe nderkohe veme ne zjarr nje tigan me vaj e gjalp ku hedhim filetot e pules pasi i kemi ptere ne copa te vogla.Me pas shtojme uje dhe i leme te ziejne.Pasi zjene shtojme peston dhe penet.Ne fund shtojme panan dhe shoqerojini me grana padana.Ju befte mire.

Article Tags:
Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..