Pene me salce domateje

Perberesit:

-500gr pene (lloj makaronash),
-150gr proshute,
-1 qep,250gr domate,
-2luge borzilok,
-150ml pane,
-2lug vaj,kripe e piper.

Qepen e grire e skuqim ne vaj ulliri,shtojme copat e proshutes,domatet,kripe e piper.Me pas hedhim panen duke e vene ne zjarr te vogel. Shtojme borzilokun dhe e perziejme derisa salca te jete holluar.gjate kesaj kohe kemi vene ujin per penet.

Pasi i ziejme al dente e bashkojme me salcen.E sherbejme me djath kackavall nga siper.
Ju befte mire.

Article Tags:
Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..