Pene me kanellë

PenePërbërësit
320 gr pene
150 gr arra
30 gr sheqer
1 limon
kanellë pluhur
kripë

Përgatitja
1
Bashkoni arrat e grira dhe shtrydhni limonin. Më pas shtoni edhe sheqerin, pak kripë dhe kanellë.
2
Zieni penet me ujë të kripur, kullojini dhe hidhini në tasin me salcën e krijuar më parë.
3
Servirini duke u hedhur sipër edhe pak lëkurë të grirë limoni./shije.al

Article Categories:
Pasta

Don't Miss! random posts ..