Pelte me kompot frutash

Pelte me kompot frutashPërbërësit: (për 5 persona)

-1 kavanoz kompot frutash (vishnje,dredhëz,kumbulla,mjedra,qërshi etj…)
-1 got ujë
-5 lugë nisheste
-5 lugë sheqer

Përgatitja:

Kompotin e frutave e vlojmë dhe ia shtojmë nishestën dhe sheqerin të tretura në një gotë ujë. Peltën e zijmë për 15 min duke e përzier vazhdimisht deri sa të trashet. Peltja servohet e ftohur posaqerisht ditwve te nxehta verore.

Article Categories:
Pudingë

Don't Miss! random posts ..