Patëllxhanë me mish dhe salce

Perbersit:
-4 patëllxhanë te fryra(1 kg)
-1/2 kg qumësht
-2 luge çaji te mbushura miell
-kripe, piper

Për mishin:
-900 gr mish vici,lope i prere ne copa
-1 qepe e madhe e grire holle
-1 luge çaji margarine
-1 1/2 litër ujë
-kripe piper

Piqni patëllxhanët ne furre. U qëroni lëkuren e i lini te kullojnë 1/2 ore e pastaj i prisni ne copa te vogla.
Ne një tenxhere shkrini gjalpin, nxehni vajin, shtoni miellin dhe me luge druri përzieni gjersa te kuqet. Ndërkaq nxehni qumësht ne tjetër tenxhere. Ne vazhdim hidhni dhe patëllxhanët,duke përziere vazhdimisht për 5 minuta
Ne një tenxhere te madhe skuqni qepen me margarinën , hidhni dhe mishin,duke skuqur deri sa te pije lëngjet
Me vone hidhni domatet ,kripen dhe ujin. E zieni 1 1/2 ore ne zjarr te mesëm, gjersa te ngelet ne salcën e tij.
Servireni purenë e patëllxhanës ne pjata te shoqëruar me mishin ne salcën e tij.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..