Patate të skuqura, me kore mielli

Përbersit:

-5 patate

-1 lugë të vogël biber i kuq i ëmbël

-piper të bluar në çast

-kripë

-miell dhe vaj për skuqjen

Përgatitja:

Lajmë patatet dhe i ziejmë me gjithë lëkurë në ujë me kripë për 20 min. I lëmë të ftohen dhe i presim në copa të mëdha për së gjati. I kalojmë në miell dhe i skuqim në vaj luledielli. Pasi të jenë gati, i lëmë të kullojnë vajin e tepërt dhe i rregullojmë me kripë dhe piper të zi dhe të kuq.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..