Patate të pjekura me arra dhe salcë djathi

PatateQoftë erëzat, qoftë lloji i djathit që do përdorni për të shoqëruar patatet, janë në dorën tuaj.

Mund të zgjidhni edhe një gjizë të ëmbël apo të kripur. Edhe erëzat e freskëta mund të jenë nga më të ndryshmet. Kjo e jona është vetëm një alternativë

Përbërësit për 4 persona:
4 patate mesatare
Salcë djathi si filadelfia ose gjizë, sipas dëshirës
Vaj ulliri
Kripë, piper
Erëza të freskëta
Lëng limoni

Përgatitja e recetës është nga më të thjeshtat, shkruan Living. Pastrojini patatet mirë dhe futini në furrë në temperaturë të lartë, duke e kontrolluar piekjen vazhdimisht.

Kur t’i nxirrni, hapini në mes dhe rregullojuni shijen me gjithë përbërësit e tjerë që kemi propozuar më sipër.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..