Patate të mbushura

Patate të mbushuraPërbërësit:

-Dy patate të mëdha

-Salçiçe

-Vezë

-Gjalp

-Kripë

-Piper djathë kaccavall

Përgatitja:

Patatet i ndajmë në mes dhe i heqim pjesën e brendshme me lugë.

Masën e nxjerrë e presim në copa të vogla, shtojmë dhe salçiçet që i grijmë hollë dhe më pas një vezë. E rregullojmë me kripë dhe piper sipas dëshirës dhe përziejeni tërë masën.

Më pas mbushini pjesët e zbrazëta të patateve, duke i vënë pak gjalp më parë dhe vendosini në furrë të duke i shtuar sipër pak djath kaçkavall.

Piqini në temperaturën 220 gradë për 20 minuta.

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..