Patate të furrës me domate

Përbersit:

-1 kg patate;

– 2-3 kokrra qepe;

-3-4 kokrra domate;

-1-2 filxhan kafeje yndyre;

-1-2 filxhanë kafeje kripe;

-1-2 filxhanë kafeje piper dhe 2-3 flete dafine.

Përgatitja:

Patatet me madhësi mesatare qërohen ,shpërlahen, priten në formë rrethi ose thelë portokalli, spërkaten me kripe dhe shtrohen në tavë.

Përsipër i hidhen qepë të grira hollë në formë gjysmërrethi dhe domate të prera në feta të rrumbullakëta.

Në mes të patateve, në disa vende futen fletë dafine, hidhet yndyrë, piper i zi. Tava futët në furrë për 30 min dhe më pas është gati për ta shijuar.

Shënim:

Patatet sipas dëshirës para se të shtrohen në tave, mund të skuqen pak dhe më pas të përgatitet salca me qepë, domate dhe erëza.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Comments

Don't Miss! random posts ..