Patate me pule dhe leng portakalli

Perberesit:
-1 pule
-1 kg patate
-1 gote me leng portokalli
-gjysem gote vaji
-piper

Pergatitja:
vendosim pulen qe te zjeje.Presim patatet ne forme kubiku.Shtrydhim 2 ose 3 portokalle(ne shtrydhese).Heqim pulen nga zjerja.hapim vend tek patatet per te vendosur pulen qe te piqet bashke me patatet.Kur mbaron pjekja.Ju keshilloj qe ti lini pak patatet te mpiksen dhe te marrin aromen e lengut te portokallit. Ju befte mire

Article Tags:
Article Categories:
Receta me mish Pule

Comments

Don't Miss! random posts ..