Patate me mish te bardhe:

Nevojiten:
1 kg mish i bardhe i pules

500 gr patate
1 luge vegeta
3 luge vaj
500 ml hopla

Pergaditja :
Patatet e qeruara dhe te pastruara i prejme ne kube te vogla gjithashtu edhe mishin, i perziejm bashke me vaj dhe vegeta dhe i vendosim ne furre ne nje tepsi qe te fergohen per 1 ore. Pastaj ia vendosim hoplen siper nga te gjitha anet dhe e lem edhe per 10-15 min derisa hopla ta marr nje ngjyre pak me te mbyllur.

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Gjellëra

Comments

Don't Miss! random posts ..