Patate e ëmbël e mbushur

Patate e ëmbël e mbushurPërbërësit:

-4 patate të ëmbla

-2 filxhanë supë të hollë nga perimet

-1 filxhan kinoe

-1 lugë vaj ulliri

-1 qepë

-1 thelb hudhre

-1 filxhan fasule

-1 filxhan kokrra misri, pak qimjon

-koriandër

-Spec të bluar

-3 lugë lëng limeti

-3 lugë mjaltë dhe pak kripë

-100 g djathë të yndyrshëm dhe pak piper

-3 lugë parmezan.

Përgatitja:

Kuinoun zieni në supë të hollë nga perimet në zjarr të dobët 15 minuta derisa të zbutet.

Në vaj shpejt fërgoni qepen e grirë imët dhe shtoni hudhër. Përzieni me kuinoun.

Shtoni fasulen e kulluar e të zier, misër të zier, koriandër, qimjon (lat.: Carum Carvi), spec të kuq, lëng nga limeti, mjaltë, kripë dhe piper.

Të gjitha përzieni mirë dhe mbushni patatet e ëmbla të ndara përgjysmë. Qitni djathë të grirë në rende dhe parmezan dhe piqeni në furrë derisa djathi të shkrihet. /Telegrafi/

RECETA TË NGJASHME


Article Categories:
Gjellëra

Don't Miss! random posts ..