Patate dysheze

Masat per 5 persona
Patate 200 gram, qumesht 40 gram, gjalpe 20 gram, veze 1 kokerr, piper 1 gram, kripe 5 gram, kackavall i grire 100 gram
PERGATITJA
Patatet pastrohen, lahen dhe vihen per te zjere me uje te nxehte. Pasi jane zjere qerohen nga cipa dhe ashtu sic jane te nxehta i shtypim. Mbi to hidhet qumeshti i nxehte, veza, gjalpi, kackavalli i grire, kripa dhe piperi i zi.

Perzihen te gjitha bashke, kete mase e hedhim ne nje qese ne forme koni dhe e hedhim ne furre te cilen e kemi lyer me perpara me gjalpe. piqet ne nje furre mesatare per gati 30 minuta dhe sherbehen te ngrohta duke iu hedhur kackavall te grire persiper.
Ju befte mire!

RECETA TË NGJASHME


Article Tags:
Article Categories:
Vegjetariane

Comments

Don't Miss! random posts ..